8 Ocak 2011 Cumartesi

Parlatıcı Sorunsalı

     Eski bulaşık makinem ilk arızayı verdiğinde parlatıcı kutusunda da sorun çıkmıştı. Yetkili servis geldiğinde parlatıcı kullanmak yerine deterjan+parlatıcı+tuz içeren tabletlerden kullanmamı söylemişti. O günden beri tablet deterjan kullanıyorum. Birkaç gün önce bulaşık makinam tarih oldu. Biz de resimde yer alan makinayı aldık.  
  
     Kitapçığında okuduğum kadarıyla parlatıcı kullanımı yıkanmış eşyaların daha çabuk kurumasını sağlıyormuş. Ben tablet işine iyice alışmıştım. Ayrıca parlatıcı kullanmak gerekli mi bilmiyorum. Tuz derseniz onu yıllardır hiç kullanmıyorum. Kimi gerekli diyor kimi üçü bir arada tabletler varken gereksiz diyor.
     Şimdi yeni makinamda bulaşıklarım ilk defa yıkanıyor. Yanında verilen deneme "finish qantum" tablet ile Umarım memnun kalırım.
2 yorum:

Değmesin Yağlı Boya dedi ki...

Bende aynı sorunu yaşamıştım..makinem arızalanınca tamirci çağırdım geldi..dedi tablet değil hepsini ayrı ayrı kullanmanız daha doğru senin postunu okudum,hangisine inansın insan şimdi?bir karar versinler..boyuna hepsini kullanıyorum..bakalım kim galip gelecek :)
Sevgiler.

blackberry dedi ki...

tablet+ parlatıcı kullanıyorum artık. Yeni bulaşık makinam ne yazık ki kurutmayı iyi yapmıyor. Bu yüzden parlatıcı kullanıyorum ki yıkanmış tabak çanaklarım kuru çıksın. Bu arada blogunu takibe aldım çok güzel ve özenli bir blog.

Yorum Gönder